Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWsparcie działalności europejskich Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MŚP) w 2016 r. na rynkach wybranych krajów Azji Południowo-Wschodniej

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Aneta Maciąg | 2016-02-26 14:31:16
misje, singapur, małe i średnie przedsiębiorstwa, rynki międzynarodowe

Dot.: EU Business Avenues programme w Azji Południowo-Wschodniej.

Uprzejmie informuję, że Komisja Europejska rozpoczęła rekrutację do pierwszej edycji programu wsparcia działalności europejskich Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MŚP) w 2016 r. na rynkach wybranych krajów Azji Południowo-Wschodniej zat. EU Business Avenues. W założeniach program ma doprowadzić do wejścia 1000 średnich i małych firm na rynek ASEAN. W latach 2014-2015 realizowany był program pilotażowy, obejmujący trzy najbardziej perspektywiczne kraje regionu tj. Singapur, Malezję i Wietnam (niestety w poprzednich latach polskie firmy nie brały udziału w programie). Obecny program został rozszerzony na nowe azjatyckie rynki w Indonezji, Filipinach i Tajlandii. Pierwsza misja skierowana jest do firm obejmujących sektor technologii wody i środowiska, odbędzie się w dn. 11-15 lipca br. w Singapurze i Wietnamie.

Celem projektu jest wzmocnienie obecności europejskich MŚP w Azji Płd. Wschodniej. Na całość złożą się misje biznesowe obejmujące do 50 firm w każdej misji. W ramach EU Business Avenues uczestnicy mają zapewnione spotkania B2B z wyselekcjonowanymi, potencjalnymi partnerami, udział w sesjach networkingowych oraz spotkania z przedstawicielami władz. Ze środków unijnych pokrywana jest część kosztów logistyki wyjazdów (hotelowych i przelotu), a także kosztów ew. tłumaczeń i dodatkowych materiałów.

Firmy zgłaszające się do udziału w programie powinny spełniać kilka warunków, m.in.:
a) Siedziba główna musi znajdować się na terenie UE
b) Musi istnieć od co najmniej 5 lat i jest w stanie przedstawić sprawozdania finansowe za ostatnie 3 lata
c) Musi posiadać udokumentowaną historię współpracy międzynarodowej
d) Powinna posiadać własną strategię rozwoju biznesu, w której można uwzględnić rynki Azji Południowo-Wschodniej
e) Zasoby kadrowe i finansowe sprostają wymogom rynków azjatyckich

W planowanych misjach mogą uczestniczyć firmy reprezentujące następujące sektory:
a) technologii wody i środowiska
b) zielonych technologii przy wytwarzaniu energii
c) budowlany
d) medyczny
e) żywności i żywienia
f) wzornictwa europejskiego
g) systemów informatyczno-komunikacyjnych

Szczegółowe informacje nt. projektu wraz z formularzem rejestracyjnym dostępne są poprzez stronę internetową: http://eeas.europa.eu/delegations/singapore/documents/news/20160218_01_en.pdf oraz https://www.eu-gateway.eu/eu-gateway-business-avenues/apply-now?utm_source=sg&utm_medium=pressEC&utm_campaign=launch

Dodatkowe informacje nt. projektu pilotażowego (do ew. wykorzystania) można znaleźć również na stronie internetowej: https://www.eu-gateway.eu/press-media/documents

Uprzejmie proszę o przekazanie informacji nt. rekrutacji do pierwszej edycji programu zat. EU Business Avenues w Azji Południowo-Wschodniej do możliwie szerokiego grona polskich firm reprezentujących sektor technologii wody i środowiska.
Termin nadsyłania aplikacji upływa 25 marca br.


Jednocześnie proszę o przekazanie placówce (p. Dominika Mosek, e-mail: dominika.mosek@msz.gov.pl) informacji nt. ew. uczestnictwa polskich firm i jej danych kontaktowych (do wiadomości).

Oprac. D. Mosek


/-/ Zenon Kosiniak – Kamysz
Ambasador RP w Singapurze

Embassy of the Republic of Poland in Singapore
435 Orchard Road #17-02/03 Wisma Atria
Singapore 238877
Tel: +65 6235 9478
http://singapore.mfa.gov.pl/en/