Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKonkursy dla innowacyjnych firm

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Aneta Maciąg | 2016-05-24 13:54:26
fundusze europejskie, dofinansowanie, przedsiębiorcy, innowacyjność, program inteligentny rozwój 2014-2020, projekty, dotacja

W czerwcu br. planowane jest ogłoszenie kolejnych czterech konkursów dla firm w ramach Programu Inteligentny Rozwój. Przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie projektów z „Szybkiej ścieżki”, programów sektorowych INNOSTAL i Gamelnn (branża gier komputerowych) oraz instrumentu „Badania na rynek”.

Badania na rynek

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem firm pozyskaniem dotacji w I konkursie, przeprowadzonym w poddziałaniu „Badania na rynek”, najbliższy konkurs będzie miał budżet w wysokości 1 mld złotych. Mikro, mali i średni przedsiębiorcy uzyskaną dotację mogą przeznaczyć na wdrożenie wyników prac B+R (własnych lub nabytych). W wyniku inwestycji powstać ma nowy bądź znacząco ulepszony produkt lub usługa.

Konkurs przeprowadzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Szybka ścieżka

Konkurs „Szybkiej ścieżki” dedykowany jest dużym firmom zainteresowanym realizacją projektów, których minimalna wartość kosztów wynosi 12 mln zł. Dofinansowanie uzyskają projekty dotyczące badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych lub tylko tych ostatnich. Jednym z warunków uzyskania wsparcia jest zobowiązanie się przedsiębiorcy do wdrożenia wyników projektu. Przeznaczoną na konkurs pulę 1 mld złotych rozdzieli Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Nabór wniosków o dofinansowanie potrwa od 1 czerwca do 30 grudnia.

Program sektorowy INNOSTAL

Firmy, których projekt wpisze się w agendę badawczą programu sektorowego INNOSTAL, mogą ubiegać się o dofinansowanie badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych z tego programu.Budżet konkursu wynosi 120 mln zł. Z oferty programu skorzystać mogą firmy (z sektora MŚP oraz duże), a także konsorcja przedsiębiorstw.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju będzie przyjmować wnioski od 1 czerwca do 15 września.

Program sektorowy GameInn

Program sektorowy GameInn powstał z myślą o wsparciu dynamicznie rozwijającego się przemysłu kreatywnego. Producenci z branży gier komputerowych będą mogli ubiegać się o dofinansowanie projektów polegających na opracowaniu i wdrożeniu innowacyjnych produktów i technologii.

Na I edycję konkursu Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczy 80 mln zł. Wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane od 1 czerwca do 16 sierpnia.

Ogłoszenia konkursów zostaną opublikowane na stronie Programu Inteligentny Rozwój

 

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

 

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Tworzenie treści na stronę internetową - Pomoc w zdobyciu pracownika

Witam, zajmujemy się tworzenie treści na strony zajmujące się pomocą w pozyskaniu pracownika z ...
Polska - Sokola 2020-11-27 Dodał: Łukasz Tomaszczyk IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Hurtownia opakowań - Materiały opakowaniowe - Hurt i Detal

Hurtownia opakowań z bardzo bogatą ofertą produktową. Produkty wysyłamy do krajów europejskich. P...
Polska - WARSZAWA 2020-10-22 Dodał: Paweł Bednarski Handel, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Taśma z nadrukiem - Taśmy pakowe z nadrukiem - Hurt i Detal

Taśmy z nadrukiem dla Twojej firmy w ilościach hurtowych i detalicznych. Realizuje zamówienia w c...
Polska - WARSZAWA 2020-10-21 Dodał: Paweł Bednarski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert