Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWszystko dla eksportera

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-03-23 23:04:14
podlaskie, firmy, eksport, biznes, solvit

Województwo podlaskie oferuje szereg instrumentów wsparcia dla firm zainteresowanych nowymi rynkami zbytu dla swoich produktów.

Jednym z nich jest program „Pro eksport”, realizowany przy pomocy Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów z siedzibą w Białymstoku. COIE funkcjonuje w strukturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.
Eksperci COIE świadczą bezpłatne usługi o charakterze informacyjnym w zakresie pro-biz, skierowane do inwestorów zagranicznych oraz w zakresie pro-eksport, skierowane do przedsiębiorstw polskich, organizacji zrzeszających przedsiębiorców i osób fizycznych chcących rozpocząć działalność eksportową.

Do zadań COIE należy przede wszystkim inicjowanie współpracy pomiędzy polskimi i zagranicznymi firmami poprzez udostępnianie kontaktów do zagranicznych przedsiębiorstw i rozpowszechnianie zapytań ofertowych zagranicznych firm. Centrum udostępnia również informacje o zagranicznych, branżowych imprezach targowo-wystawienniczych oraz umożliwia ekspozycję materiałów promocyjnych polskich firm na wybranych międzynarodowych imprezach targowo-wystawienniczych (za pośrednictwem WPHI).

COIE identyfikuje też rynki zagraniczne odpowiednie dla danego typu produktu/usługi i inwestycji oraz informuje o aktywnych instrumentach wsparcia eksportu w obszarze finansowym, usługowym i instytucjonalnym. Centrum organizuje także szkolenia i konferencje dla przedsiębiorców (eksporterów) oraz pomaga w korzystaniu z systemu interwencyjnego SOLVIT.