Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuTurystyka dla aktywnych

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-03-25 14:34:40
podlaskie, turystyka, sport

Dla turystów ceniących aktywność fizyczną polecane są liczne szlaki kajakowe w Dolinie Biebrzy oraz Puszcza Augustowska, przez którą przebiega szlak wodny Kanał Augustowski.

Stolicą sportów wodnych i miejscem niepowtarzalnych imprez w tym regionie jest Augustów, gdzie znajduje się wyciąg nart wodnych na jeziorze Necko. Co roku w lipcu odbywa się tam Międzynarodowy Konkurs Skoków na Nartach Wodnych oraz Mistrzostwa Świata w Pływaniu na Byle Czym.

Fani sportów wodnych powinni także odwiedzić Suwalszczyznę i Wigierski Park Narodowy, gdzie są 42 jeziora, w tym szczególnie polecany szlak wodny Czarnej Hańczy (najgłębsze jezioro w Polsce).
Na Suwalszczyźnie znajduje się wiele ścieżek rowerowych, w tym cztery wytyczone szlaki o znaczeniu międzynarodowym. Najdłuższy z nich, tzw. Pierścień rowerowy Suwalszczyzny, prowadzi przez malowniczą dolinę rzeki Rospudy.
Na Suwalszczyźnie są także warunki do uprawiania sportów zimowych. W gminach Szypliszki i Jeleniewo znajdują się cztery wyciągi orczykowe, wyciąg dziecięcy na oślej łączce, trasy narciarskie, w tym rynna snowbordowa. Ośrodki oferują sztuczne naśnieżanie stoków i zaplecze hotelowo-gastronomiczne.